Служба у справах дітей Тернуватської селищної ради шукає кандидатів в опікуни/ піклувальники
Служба у справах дітей Тернуватської селищної ради шукає кандидатів в опікуни/ піклувальники
Опіка, піклування над дітьми – це сімейна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.
Як відбувається процес оформлення опіки / піклування
- Кандидат подає заяву і документи у службу у справах дітей Тернуватської селищної ради (далі – ССД).
- ССД перевіряє умови проживання і складає акт.
- Кандидат за потреби (якщо це не родич) проходить навчання і отримує довідку.
- ССД бере кандидата на облік і готує висновок.
- Виконавчий комітет Тернуватської селищної ради приймає рішення.
- Якщо дитина до оформлення над нею опіки / піклування жила не з кандидатом, а в закладі — вона возз’єднується з родиною опікуна / піклувальника.
Як подати заяву в офісі Служби у справах дітей
Майбутній опікун чи піклувальник подає до ССД за місцем свого проживання або проживання дитини такі документи:
- заяву;
- копію паспорта або ID-картки;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або інформацію про відмову від нього;
- якщо кандидат у шлюбі — копію свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
- копію документа, де вказаний унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо такий документ є);
- довідку про зарплату за останні шість місяців, для ФОП — копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену в установленому порядку (тільки від того з подружжя, хто оформлює опіку / піклування);
- документ, що підтверджує право власності або користування житлом;
- висновок про стан здоров’я (і від кандидата, і від його чоловіка / дружини);
- довідки від нарколога та психіатра для кандидата та осіб, які проживають разом з ним;
- довідку про наявність чи відсутність судимості (і від кандидата, і від його чоловіка / дружини);
- письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом з майбутнім опікуном / піклувальником, засвідчену нотаріально або написану у присутності співробітника ССД, який приймає документи;
- письмову згоду чоловіка / дружини кандидата, засвідчену нотаріусом.
Що буде далі після подання документів
- ССД протягом 5 робочих днів перевіряє документи. Після цього протягом 5 робочих днів відвідує родину кандидата і оформлює акт обстеження житлово-побутових умов.
- Майбутній опікун чи піклувальник проходить курс навчання про догляд за дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Якщо кандидат є родичем дитини і вона вже живе в його сім’ї, таке навчання не обов’язкове. Але його можна пройти за бажанням. Направляє на навчання ССД, а проводить обласний Центр соціальних служб.
- Після завершення курсу кандидат протягом 10 робочих днів отримує довідку. Копію довідки отримує і ССД.
- Коли ССД має всі документи (зокрема акт обстеження житлових умов і довідку про навчання), служба бере кандидата на облік і готує висновок про можливість оформлення опіки / піклування.
Як ухвалюється рішення
Рішення про призначення опіки або піклування ухвалює виконавчий комітет Тернуватської селищної ради протягом місяця після того, як кандидат надав повний пакет документів.
Під час розгляду кандидатури опікуна / піклувальника інтереси дитини ставляться на перше місце. Беруться до уваги особисті якості кандидата, його чи її здатність виховувати дитину, ставлення до неї. Враховується бажання самої дитини — якщо вона вже в такому віці, коли може його висловити, з нею спілкується працівник ССД.
Що буде після ухвалення рішення
Якщо дитина вже живе в сім’ї кандидата, вона просто набуває статусу дитини, над якою встановлена опіка / піклування.
Якщо дитина перебуває в інтернаті або дитбудинку, керівник закладу відповідає за те, щоб вона возз’єдналася з родиною опікуна чи піклувальника протягом 15 днів після ухвалення рішення.
Яку державну допомогу отримує опікун, піклувальник
Допомога на дитину надається у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Якщо на дитину (дитину з інвалідністю) виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як РІЗНИЦЯ між розміром прожиткового мінімуму та розміром призначеної соціальної підтримки.
За більш детальною інформацією звертайтесь в службу у справах дітей за адресою: Запорізька область, Запорізький район, селище Тернувате, вул. Центральна, 11